NASZA HISTORIA

Jesteśmy małą Manufakturą FeniksX. Nasza misja jest prosta: tworzyć świece o zniewalających zapachach, pięknym, minimalistycznym designie i z najlepszych składników. Czyli wszystko to, co kochamy w luksusowych świecach, za przystępną cenę. Nasze zmysłowe zapachy inspirowane są naturą i podróżami, chwilami i wspomnieniami.

Używamy 100% wosku sojowego pochodzącego z amerykańskich upraw soi, aby zapewnić ekologiczne, czyste spalanie oraz bawełnianych knotów bez ołowiu.

O świecach FeniksX

Nasze świece nie zawierają ropy naftowej, są wolne od substancji szkodliwych, nie zawierają związków ftalanowych i są w 100% ekologiczne.

Tworzymy świecę od A-Z stosując unikalną recepturę wynikającą z proporcji 33:67, która oznacz mieszaninę wosków i olejków co pozwala wydłużyć żywotność świecy przy pozytywnym wpływie na wydzielający się zapach.

Każda z naszych świec sojowych jest ręcznie wykańczana, zalewana i etykietowana co powoduje, że każda świeca jest unikalna.

Lubimy myśleć o naszych świecach jako o produktach, która mają ożywić ducha i poprawić nastrój- od minimalistycznych opakowań po ciepłe światło świec i delikatne aromaty, które wypełniają pomieszczenie. Więc, śmiało, zapal jedną.

Produkujemy nasze świece w warsztacie o powierzchni 67 metrów kwadratowych w Warszawie, która stanowi centrum producentów, projektantów, artystów i małych firm.

Mariusz ma “obsesję” na punkcie zasad, które rządzą światem natury. Był znanym inwestorem giełdowym, który w 2021 roku założył sklep FeniksX Mariusz pochodzi z Warszawy, gdzie studiował prawo. Niespełniona twórczo po kolejnych pracach w dziedzinie finansów i technologii, w 2020 roku zaczął studiował starożytne kultury i wpływ aromaterapii na samopoczucie człowieka w XXI wieku. Uzbrojony jedynie w zestaw z lokalnego sklepu rzemieślniczego, zaczęł robić świece jako prezenty dla przyjaciół i rodziny w 2020 roku i wkrótce głęboko pogrążył się w aromaterapii i wytwarzaniu świec. Obecnie spędza dni pracując nad kreatywnością, marketingiem i rozwojem produktów dla marki FeniksX, tworząc kampanie reklamowe,  uprawiając jakąś formę sztuki (obecnie pasje to obróbka drewna i handel na giełdzie.

"GRA JEST WARTA ŚWIECZKI"

Godziny pracy

Poniedziałek:9-18
Wtorek:9-18
Środa:9-18
Czwartek:9-18
Piątek:9-18
Sobota:11-18
Niedziela:Produkcja olejków

 

Świece zapachowe

Jeśli są Państwo zainteresowani możliwościami zapachowymi naszych Świec Sojowych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny

Close Mój wózek woskowy
Close Ulubione
Ostatnio przeglądane Close
Close

Close
Navigation
Kategorie