Przewodnik po paleniu świec

Wszystkie nasze świece tworzone są na bazie unikalnych proporcji 33:67. Skład większości świec to mieszanina wosku sojowo-kokosowego lub rzepakowego dzięki czemu świeca pali się dłużej i dzięki stosowaniu olejków eterycznych ma aromaterapeutycznym “lekarstwem dla ducha”

Jak palić świecę FeniksX?

Cierpliwie

– przy pierwszym kontakcie pal swoją świecę aż do całkowitego roztopienia się tafli. Dzięki temu w środku nie utworzy się tunel, a świeca będzie się pięknie i równomiernie palić. Olejki eteryczne zaczną wydzielać charakterystyczny aromat.

Efektywnie

– cztery godziny wystarczą, by poczuć się w pełni zrelaksowanym, prawda? Po upływie tego czasu zgaś płomień i pozwól woskowi zastygnąć, aby uniknąć pęknięcia szkła i dłużej rozkoszować się swoim ulubionym aromatem.

Mądrze

– przycinaj knot przed każdym zapaleniem. Wystarczy zaledwie 0,5 cm. Dzięki temu Twoja świeca będzie paliła się dłużej, a knot nie utonie w delikatnym wosku.

Pięknie

 pozwól, aby zapach świecy unosił się w całym domu nawet po jej zgaszeniu. Jeżeli zdmuchniesz świecę w celu jej zgaszenia powstanie charakterystyczny zapach. Do gaszenia świec możesz użyć dowolnego gasidła lub po prostu przykryć świecę pokrywką, które odetnie świecy dopływ tlenu. W ten sposób knot szybko przestanie się tlić, a zapach zgaszonej świecy szybko ulotni.

Bezpiecznie

– nie należy zostawiać świecy bez nadzoru, w miejscu łatwo dostępnym dla dzieci lub zwierząt. Postaw ją na jakimś niepalnym podłożu (np. pokrywce) i na równej powierzchni, z dala od łatwopalnych przedmiotów. Należy uważać, aby się nie poparzyć płomieniem świecy.

Ostrożnie

– trzymaj świecę z dala od światła słonecznego. Wysoka temperatura może spowodować zmianę kształtu świecy lub odbarwienie wosku, ponieważ wosk kokosowo-sojowy czy rzepakowy ma niską temperaturę topnienia.

Z umiarem

– nie wypalaj świecy do końca. Kiedy wosk znajdzie się około 1,5 cm od dna, to pora aby powiedzieć “żegnaj” swojemu ulubionemu zapachowi. Teraz możesz cieszyć się piękną, prostą szklanką, dzięki której zapiszesz swoją domową historię…

Olejki eteryczne vs syntetyczne olejki zapachowe
Nasze świece

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Close Mój wózek woskowy
Close Ulubione
Ostatnio przeglądane Close
Close

Close
Navigation
Kategorie